Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) – jako instytucja wspierająca rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) ma przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenia pt. „ABC przedsiębiorczości czyli jak założyć małą firmę” oraz „Dyscyplina finansowa w działalności gospodarczej oraz ulga na złe długi i korekta kosztów w teorii, praktyce i orzecznictwie”.

.pfp

Dzięki wsparciu z funduszy europejskich przedsiębiorcy mogą skorzystać z pożyczek na bardzo atrakcyjnych warunkach.
Polska Fundacja Przedsiębiorczości oferuje niskooprocentowane pożyczki w ramach Inicjatywy JEREMIE. Obecnie można ubiegać się o mikropożyczki, których oprocentowanie wynosi 1%. Spłatę zobowiązania rozłożyć można maksymalnie na 36 miesięcy. Powyższe środki mogą być przeznaczone na cele inwestycyjne m.in. zakup samochodu, maszyn, urządzeń (nowych lub używanych), budowę lub remont budynku itp. Przedsiębiorcy zainteresowani ofertą Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości mogą uzyskać niezbędne informacje pod numerem telefonu: 59 846 84 47 lub siedzibie oddziału, który mieści się przy ul. Jana Pawła II 1 (Urząd Wojewódzki) w pokoju nr 744.

W dniu 16.04.2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się już drugie spotkanie Gminnej Rady Biznesu utworzonej w celu poprawy sytuacji na lokalnym rynku przedsiębiorczości. Sugestie z poprzedniego spotkania zostały wzięte głęboko do serca i zaowocowały stworzeniem nowej strategii rozwoju gminy, kładącej nacisk na pozyskiwanie nowych inwestorów, a także zwiększony rozwój turystyki. Najlepszym tego dowodem jest realizacja planowanej trasy ścieżki rowerowej biegnącej od Ustki do Krzyni, której prace są na etapie dokumentacji technicznej.