Witaj na stronie startowej
25 lat Samorządności. Mamy laureatki konkursów "Tu mieszkam - Tu żyję"! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Krauze   
poniedziałek, 08 czerwca 2015 19:21

Z okazji rocznicy 25 lat Samorządności ogłoszono konkursy: plastyczny i poetycki "Tu mieszkam - Tu żyję" dla dzieci i młodzieży z obszaru gminy Dębnica Kaszubska. Wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły.

W konkursie plastycznym, w kategorii klas I-III, II miejsce zajęła Zuzia Krauze z kl. I, a wyróżnienie trafiło do Kai Kwiatkowskiej z kl. II. Obie dziewczynki w swoich pracach przedstawiły naszą motarzyńską lipę "Okręt". Natomiast w kategorii klas IV-VI, II miejsce zajęła Wiktoria Domaszk, a III miejsce Sandra Sobol, obie z klasy IV. Ich prace przedstawiały kościół w Budowie i szkołę w Motarzynie.

Ponadto Sandra Sobol zajęła również II miejsce w konkursie poetyckim w kategorii do lat 12.

6 czerwca, podczas obchodów 25 - lecia Samorządności w Dębnicy Kaszubskiej, dziewczynki odebrały nagrody.GRATULUJEMY!!!

Poprawiony: czwartek, 02 lipca 2015 11:21
 
25-lecie Samorządności PDF Drukuj Email
Wpisany przez IZABELLA TABAKA   
sobota, 06 czerwca 2015 19:58

Poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Amelka Prandota, Kamil Hirniak i Dżesika Rejkowicz, brali udział w uroczystej Sesji Rady Gminy z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego, która odbyła się w Gimnazjum w Dębnicy Kaszubskiej.

Po uroczystej sesji, przed gośćmi wystąpił zespół Jantar, który uświetnił galę. Swym przepięknym pokazem wniósł radość i koloryt.

Następnie, na stadionie lekkoatletycznym odbyły się konkurencje biegowe. W biegu na dystansie 400m. wzięli udział uczestnicy programu Multisport. W konkurencji dla dziewcząt zwyciężyła Nikola Samp, przed rywalkami ze szkoły z Niepoględzia. Spośród chłopców, jako drugi na metę wbiegł Kamil Hirniak . Oboje otrzymali pamiątkowy dyplom oraz bony podarunkowe do sklepu Decathlon w wysokości 150zł i 130zł.

Poprawiony: poniedziałek, 08 czerwca 2015 17:36
 
Szkoła na finiszu PDF Drukuj Email
Wpisany przez GABRIEL KONKEL   
środa, 03 czerwca 2015 13:01

Powoli zbliża się zakończenie roku szkolnego. Wre uczniowska praca. To już ostatnie chwile do poprawienia ocen. Solidnie spisała się w tym roku klasa VI podczas państwowego sprawdzianu. Łączny wynik z części I, obejmującej matematykę i język polski oraz z części II z języka angielskiego, okazał się najwyższy w gminie. Ze wszystkich trzech przedmiotów objętych sprawdzianem nasi szóstoklasiści osiągnęli wyniki wyższe niż średnie powiatowe i średnie wojewódzkie dla szkół wiejskich. Najlepszy wynik indywidualnie uzyskała Amelia Prandota. Wysokie średnie ocen po I semestrze przyczyniły się do przyznania stypendium za wyniki w nauce dla Kamila Hirniaka oraz Aleksandry Groszkiewicz. Za wyniki sportowe stypendium uzyskała mistrzyni powiatu w biegach przełajowych Nikola Samp. Gratulujemy. Artystyczne tradycje szkoły z powodzeniem podtrzymuje Zespół Kaszubski "Jantar".  Najpierw, 11 maja  zespół wystąpił przed międzynarodowym gremium w Gimnazjum w Dębnicy Kaszubskiej na spotkaniu sumującym projekt Comenius. 30 maja kaszubski śpiew i taniec zaprezentowano w Damnicy na  festynie gminnym. Nie zabraknie też "Jantara" podczas obchodów 25-lecia samorządu w Dębnicy Kaszubskiej dnia 6 czerwca i na 65-leciu w Nadleśnictwie Leśny Dwór - 3 lipca...Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem obchodzonego w piątek /29.05/ Dnia Dziecka w formie festynu na boisku Błękitnych w Motarzynie. Podziękowania kieruję do Sołtysa Sołectwa  Motarzyno pani Urszuli Rączka za współorganizację. Dziękuję też zaangażowanym rodzicom z przewodniczącą RR Aldoną Peplińską, naszym strażakom, nauczycielom. Ostatnie tygodnie rezerwujemy na szkolne i przedszkolne wycieczki, akcje profilaktyczne, rozstrzygnięcia w konkursach..., o czym napiszemy wkrótce.

Gabriel Konkel

Poprawiony: piątek, 05 czerwca 2015 06:37
 
RAJD ROWEROWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez IZABELLA TABAKA   
poniedziałek, 01 czerwca 2015 19:43

1 czerwca wyruszyliśmy na rajd trasą z Motarzyna przez Kotowo do Budowa. Na miejscu rozegrany został Turniej w Piłkę Siatkową oraz mecz w piłkę nożną. Zwycięzcy zostali udekorowani medalami oraz słodkościami. Zjedliśmy kiełbaski z grilla, grzanki i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Poprawiony: piątek, 05 czerwca 2015 19:57
 
FESTYN RODZINNY- ZMAGANIA SPORTOWE PDF Drukuj Email
Wpisany przez IZABELLA TABAKA   
niedziela, 31 maja 2015 15:07

Piękna pogoda sprzyjała zabawom i rywalizacjom sportowym, które były zorganizowane podczas Festynu Rodzinnego. Wszyscy chętni uczniowie, w tym uczestnicy programu MULTISPORT oraz MAŁY MISTRZ wzięli udział w meczach w piłkę nożną, turniejach piłki siatkowej dwójek oraz rywalizacji sztafet na torze sprawnościowym. Ci, którzy czuli się w tych dyscyplinach "słabsi" kręcili hula-hopem, żonglowali piłką bądź bawili się chustą animacyjną. Wszyscy uczestnicy gier i zabaw sportowych bawili się świetnie, każdy z nich otrzymał słodką nagrodę ufundowaną przez RADĘ RODZICÓW.

 

Poprawiony: piątek, 05 czerwca 2015 19:57
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 11

Na skróty