Witaj na stronie startowej
Konkurs ekologiczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lidia Jureń   
wtorek, 12 maja 2015 09:26

24 kwietnia 2015 roku odbył się konkurs ekologiczny dla klas IV –VI, w którym rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny.  Drużyny zmierzyły się ze sobą w kilku konkurencjach wymagających wiedzy przyrodniczej, matematycznej i myśliwskiej. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące lasu, rozpoznawały drzewa i krzewy, wykazały się znajomością ptaków leśnych i terminologii łowieckiej, rozwiązywały zadania matematyczne oraz udowodniły, że doskonale radzą sobie z segregacją śmieci.

Po siedmiu konkurencjach najlepsza okazała się drużyna w składzie: Joanna Krakowiak kl. VI, Kornelia Kwiecień kl. V i Amelia Peplińska kl. IV.

II miejsce zajęła drużyna: Kamil Hirniak kl. VI, Laura Skrzeczyna kl. V
i Samanta Domańska kl. IV.

III miejsce – Kacper Gierczyński  kl. VI, Ola Groszkiewicz kl. V i Paulina Naplocha kl. IV.

IV miejsce – Amelia Gierczyńska kl. VI, Kamila Beger kl. V i Angelika Skrzeczyna kl. IV

Poprawiony: wtorek, 12 maja 2015 10:13
 
Wiosna w Motarzynie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriel Konkel   
środa, 06 maja 2015 09:42

 
Święto Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lidia Jureń   
wtorek, 28 kwietnia 2015 10:32

W piątek 24 kwietnia 2015 roku obchodziliśmy Święto Szkoły.

Od czasu otrzymania przez naszą szkołę imienia Leśników Polskich Dzień Ziemi przyjęto jako oficjalne Święto Szkoły.

Podczas apelu, na którym gościliśmy przedstawiciela Lasów Państwowych p. Annę Deus - Kopkę , przewodniczącą Rady Rodziców p. A. Peplińską oraz radną gminy  p. R. Rejkowicz , uczniowie przedstawili historię obchodów Dnia Ziemi na świecie, w Polsce i w naszej szkole oraz krótki program poetycki „Dbajmy o przyrodę”. Podsumowano także tegoroczną zbiórkę makulatury oraz  szkolne konkursy. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody.

Po apelu odbyły się turnieje przyrodnicze w kategoriach klas I-III i IV- VI.  Przedszkolaki wraz z panią leśniczyną Anią Deus-Kopką udały się w teren  na poszukiwanie wiosny w lesie.

Ostatnim punktem obchodów zielonego Święta Szkoły było wyjście do lasu, gdzie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami sadzili drzewka. Tegoroczne sadzenie lasu tradycyjnie odbyło się pod kierunkiem leśniczych z Nadleśnictwa Łupawa.  Akcją kierowali pan Przemysław Kopka i pan Piotr Spica. Na miejscu wyciętego dwa lata wcześniej lasu pomiędzy nowymi, posadzonymi w tym roku  sosnami posadziliśmy „swoje” lipy, graby i jarzębiny.

Po pracy czekała wszystkich miła niespodzianka - ognisko i kiełbaski ufundowane przez nadleśnictwo Łupawa.

Poprawiony: wtorek, 28 kwietnia 2015 10:48
 
Międzyszkolny konkurs przyrodniczy "Bliżej lasu". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lidia Jureń   
wtorek, 28 kwietnia 2015 10:17

23 kwietnia w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs przyrodniczy dla klas czwartych „Bliżej lasu”. Była to już siódma edycja konkursu organizowana we współpracy z trzema nadleśnictwami (Bytów, Leśny Dwór i Łupawa) od chwili, gdy nasza szkoła otrzymała  imię Leśników Polskich. Głównym celem konkursu jest propagowanie wiedzy o lesie i pracy leśnika.

Poprawiony: wtorek, 28 kwietnia 2015 10:28
Więcej…
 
"Piękno barw haftu kaszubskiego" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Musiał   
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 12:35

Świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny zatytułowany "Piękno barw haftu kaszubskiego". Na konkurs wpłynęło wiele prac przedstawiających haft kaszubski. Były prace wykonane kredkami, wyklejane bibułą a nawet cekinami.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 11

Na skróty