Witaj na stronie startowej
Wspólnie dbamy o środowisko PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Musiał   
środa, 12 listopada 2014 13:18

W piątek, 7 listopada w Słupsku odbyło się podsumowanie regionalnego konkursu "Wspólnie dbamy o środowisko", zorganizowanego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z gmin: Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Słupsk i Trzebielino.

W kategorii plastycznej I miejsce zajął Krystian Życiński, który wykonał ekologiczny plakat z wykorzystaniem plasteliny i surowców wtórnych. W nagrodę otrzymał tablet. W kategorii technicznej wyróżnienie zdobył Dawid Nagaj, a w kategorii fotograficznej wyróżniona została Amelia Prandota.

 
Konkurs „Las – Przyroda – Łowiectwo” 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lidia Jureń   
wtorek, 04 listopada 2014 09:37

3 listopada w Damnicy odbył się międzyszkolny konkurs przyrodniczy „Las –Przyroda – Łowiectwo”. Organizatorem konkursu jest Nadleśnictwo Damnica oraz PZŁ i LOP w Słupsku.

W konkursie naszą szkołę reprezentowali: Joanna Krakowiak i Kamil Hirniak z klasy VI, którzy wygrali eliminacje szkolne i przez miesiąc wytrwale rozwijali swoją wiedzę przyrodniczą dotyczącą 10 zagadnień tematycznych.

Podczas rozwiązywania testu oboje wykazali się wszechstronną wiedzą
z zakresu tematyki leśnej, myśliwskiej i przyrodniczej i zakwalifikowali się do finału. W finale uczniowie zmierzyli się z rozpoznawaniem 20 gatunków roślin
i zwierząt leśnych oraz prezentowali publicznie wylosowane zwierzę. To ostanie zadanie było najbardziej stresujące dla wszystkich uczestników. Ostatecznie Kamil zajął III , a Asia V miejsce w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy!

 
Konkurs "Mój nauczyciel" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Musiał   
poniedziałek, 03 listopada 2014 13:53

Szkoła Podstawowa w Motarzynie jest w tym roku współorganizatorem konkursu plastycznego "Mój nauczyciel". Głównym organizatorem konkursu jest Związek Nauczycielstwa Polskiego - odział w Dębnicy Kaszubskiej.

Poprawiony: poniedziałek, 03 listopada 2014 13:54
Więcej…
 
Sukces Nikoli i Eryka PDF Drukuj Email
Wpisany przez GABRIEL KONKEL   
piątek, 17 października 2014 05:29

Wielki sukces odniosła Nikola Samp startująca w Mistrzostwach powiatu słupskiego w biegach przełajowych . Zawody odbyły się we wrześniu w Smołdzinie . Rywalizując z doborową stawką zawodniczek zdecydowanie wygrała Nikola, wyprzedzając pozostałe uczestniczki biegu o kilka metrów. Otrzymała od organizatorów złoty medal, statuetkę i dyplom. Brawo! Nauczycielką w-f  Nikoli jest  pani Izabella Tabaka.

Tymczasem , uczeń kl. I  Eryk Krakowiak został laureatem  ogólnopolskiego konkursu "Zachowaj trzeźwy umysł", za co otrzymał dyplom i grę planszową. Tak trzymaj Eryk!

Poprawiony: piątek, 17 października 2014 05:36
 
Dzień Nauczyciela PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lidia Jureń   
czwartek, 16 października 2014 13:10

13 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci z wszystkich klas przygotowały montaż słowny "Dziś jest Dzień Nauczyciela - czas radości i wesela". Szóstoklasiści zagrali na fletach znany wszystkim utwór "Sto lat". Przewodnicząca Samorządu Szkolnego złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły i zaprosiła  do udziału w loterii - "Każdy los wygrywa". O nauczycielach pamiętała także Rada Rodziców, która zadbała o słodki poczęstunek dla pracowników oświaty.

Poprawiony: czwartek, 16 października 2014 13:13
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 11

Na skróty