Witaj na stronie startowej
FINAŁ KONKURSU PRZYRODNICZEGO "MOJA MAŁA OJCZYZNA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Krauze   
wtorek, 30 czerwca 2015 19:44

22 czerwca 2015 r. uczniowie klas II i III uczestniczyli w wycieczce do Jamrzyna, gdzie na pikniku przy ognisku obok leśniczówki podsumowano wieloetapowy konkurs przyrodniczy "Moja mała ojczyzna" zorganizowany przez Nadleśnictwo Leśny Dwór z okazji 65 - lecia oraz Nadleśnictwa Łupawa. Pomysłodawcami tego konkursu byli leśnicy z w/w nadleśnictw - p. Anna Deus Kopka i p. Przemysław Kopka.

Konkurs trwał od 8 maja i polegał na wykonaniu przez każdego ucznia trzech zadań: rozwiązaniu testu po wycieczce przyrodniczej w Leśnym Dworze, zaprojektowanie trasy wycieczki po okolicy i zielnika (patrz: szczegóły w artykule z 24.05.2015).

Komisja konkursowa w składzie: p. Alicja Romanowska - leśnik Nadleśnictwa Leśny Dwór, p. Lidia Jureń i p. Lucyna Beger - nasze nauczycielki, po długich debatach wyłoniła laureatów.

W klasie II: I miejsce zajęła Kaja Kwiatkowska, II - Franek Kopka, a III - Ignacy Zakrzewski.

W klasie III: I miejsce zajął Szymon Kopka, II - Agata Nieuważna, a III - Łukasz Wasilewski.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2014/15 laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez nadleśnictwa i państwo Kopków.

LAUREATOM GRATULUJEMY, A POMYSŁODAWCOM BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Poprawiony: czwartek, 02 lipca 2015 11:17
 
UROCZYSTE WRĘCZENIE PUCHARU W STAROSTWIE ZA OSIĄGNIĘCIA W SPORCIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez IZABELLA TABAKA   
niedziela, 21 czerwca 2015 13:40

W piątek, 19 czerwca, reprezentacja naszej szkoły w składzie AMELIA PRANDOTA, NIKOLA SAMP i AMELIA GIERCZYŃSKA wraz z nauczycielką w-f, Izabellą Tabaką oraz dyrektorem szkoły Gabrielem Konkelem, udali się na zaproszenie Szkolnego Związku Sportowego do Starostwa Powiatowego przy ul. Szarych Szeregów w Słupsku.
Na uroczystej gali wręczono NAM puchar za zajęcie III miejsca w POWIATOWEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

Skład zespołu dziewcząt, które przyczyniły się do zajęcia III m-sca: Nikola Samp, Amelia Prandota, Amelia Gierczyńska, Agnieszka Hliwa, Emila Kotłowska, Aleksandra Groszkiewicz, Amelia Ślipek, Kamila Beger, Laura Skrzeczyna, Amelia Peplińska, Sandra Sobol, Maja Giez, Samanta Domańska.

Spośród 5000 zawodników i zawodniczek, 33 szkół, nasze dziewczyny okazały się jedne z najlepszych. BRAWO! GRATULUJEMY WAM I DZIĘKUJEMY

Poprawiony: niedziela, 21 czerwca 2015 13:53
 
ZAJĘCIA SPORTOWE Z SIATKÓWKI I NIE TYLKO, DLA ABSOLWENTÓW NASZEJ SZKOŁY PDF Drukuj Email
Wpisany przez IZABELLA TABAKA   
niedziela, 21 czerwca 2015 13:05

Od kwietnia, w sali gimnastycznej zorganizowane były zajęcia dla uczniów Gimnazjum
w Dębnicy Kaszubskiej,
naszych absolwentów, którzy w piątki "na sportowo" spędzali popołudnie, ćwicząc na torze przeszkód, czy rozgrywając mecze w piłkę siatkową i koszykową. Zajęcia organizowała Izabella Tabaka-nauczyciel wychowania fizycznego SP Motarzyno.

W piątkowe wieczory, od kilku już lat spotyka się sekcja siatkówki, która systematycznie uprawia tą dyscyplinę. Są to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci oraz "starsi" sympatycy sportu.

Poprawiony: niedziela, 21 czerwca 2015 13:49
 
Wycieczka do Gdańska PDF Drukuj Email
Wpisany przez GABRIEL KONKEL   
czwartek, 18 czerwca 2015 11:40

Uczniowie klas III-VI ( razem 40 dzieci z opiekunami ) uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Gdańska  w dniu 13.06.2015 r. Dzieci zwiedziły Westerplatte, zabytkowe Stare Miasto, gościły w Dworze Artusa.

Wycieczkę zorganizowało i sfinansowało Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa , Oddział w Słupsku. Inicjatorem i głównym organizatorem  był pan Kazimierz Jutrzenka. Kolorowe koszulki  dla wszystkich przekazał pan Eugeniusz Dańczak - dyrektor gdyńskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego. Napoje i prowiant na drogę ufundowało Nadleśnictwo Leśny Dwór.

Wycieczka była niezwykle udana, dzieci radosne,  do tego przepiękna pogoda! Na zakończenie obiad na Przymorzu. W drodze powrotnej  , w Sierakowicach wykonano wspólne zdjęcie przy papieskim pomniku.

Wszystkim instytucjom i osobom, które przyczyniły się do zorganizowania wycieczki, w imieniu dzieci, rodziców oraz grona pedagogicznego serdecznie dziękuję !!!

Gabriel Konkel- dyrektor szkoły

Poprawiony: czwartek, 18 czerwca 2015 12:01
 
Projekt powszechnej nauki pływania "Umiem pływać 2015" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Krauze   
poniedziałek, 08 czerwca 2015 21:17

27 maja 2015 roku zakończył się projekt powszechnej nauki pływania "Umiem pływać". Projekt był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Jednostki Samorządu Terytorialnego z terenu województwa pomorskiego, a realizowany przez Słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W projekcie wzięli udział wszyscy trzecioklasiści naszej szkoły (16. uczniów) oraz czternaścioro trzecioklasistów ze szkoły w Gogolewie. Zajęcia pływania odbywały się w Parku Wodnym w Redzikowie i były realizowane w cyklu dziesięciu dwugodzinnych lekcji  na basenie. W każdą środę  marca, kwietnia i maja wspólnie jeździliśmy do Redzikowa. Uczestnicy projektu nie ponieśli żadnych kosztów związanych z transportem i lekcjami.

Przed zajęciami mieliśmy jeszcze czas na delektowanie się frytkami i lodami w pobliskim barze, na wycieczki po Redzikowie, spacer po parku oraz pobyt na redzikowskim osiedlu i obejrzenie tam samolotów - MIG-ów  oraz obelisku poświęconego 22. pilotom, którzy zginęli podczas służby w 28. Słupskim Pułku Lotnictwa Myśliwskiego.

Uczestnicy projektu chętnie brali udział w lekcjach pływania prowadzonych przez instruktora, pod okiem wielu ratowników. Dzięki projektowi uczniowie nauczyli się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Ćwiczenia w formie zabawowej dały okazję do ruchowego i emocjonalnego "wyżycia się" oraz dostarczyły radości i satysfakcji. Jest to tym cenniejsze, ponieważ dzieci z małych miejscowości, tj. Motarzyno, Budowo, Niemczewo ..., nie mają możliwości na co dzień korzystać z pływalni i mogły interesująco i z pożytkiem dla zdrowia spędzić czas. Ponadto wspólne wyjazdy zintegrowały trzecioklasistów z dwóch sąsiadujących szkół Motarzyna i Gogolewa.

W ramach podsumowania projektu przeprowadzono sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich, a potem wszystkich uczestników nagrodzono dyplomami i plakietkami z logo projektu. Na pamiątkę każdy zachował, wręczony pierwszego dnia zajęć, czepek pływacki.


TRZECIOKLASISTOM ŻYCZYMY DALSZEJ PRZYGODY Z WODĄ ORAZ CIĄGŁEGO DOSKONALENIA NABYTYCH UMIEJĘTNOŚCI PŁYWACKICH!!!


Bardzo dziękuję paniom: Małgorzacie Prondzinskiej i Katarzynie Nieuważnej za współpracę, życzliwość i bezinteresowną pomoc w opiece nad dziećmi podczas realizacji projektu "Umiem pływać".

Opiekun grupy - Grażyna Krauze.

Poprawiony: środa, 10 czerwca 2015 12:43
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 11

Na skróty